Ile dają sterydy? Mamy…

Ile dają sterydy? Mamy ciekawy przypadek z samego szczytu. Oczywiście możemy tylu polegać na poszkalach i domysłach, ale cóż nic innego nam nie pozostaje.

Ray Williams jeden z najlepszych trójboistów na świecie. W zaledwie 7 miesięcy traci 175kg w totalu z 1112,5kg spada na marne 937,5kg. Jednocześnie nie ma żadnej kontuzji, o niczym nie takim nie pisał, a nawet jeśli to musiałby mieć cały szereg kontuzji żeby nagle 3 boje aż tak spadły.

Sama ława spada mu w ciągu 7 miesięcy o prawie 50kg!. I on przez lata robił 240-250kg… więc nie ma takiej magii że ciut mniej poćwiczył, mniej się przykładał i w 7miesięcy mu wynik o 50kg spadł… Odstawiając/drastycznie zmniejszając dawki koksu, to jest jednak normalne.

Dodatkowo schudł ~15kg, względem szczytu formy i widać jakby %bf-a wzrósł, zdecydowanie bardziej ulany się wydaje.

Szokiem było jakiś czas temu że spalił opener na zawodach IPF. Teraz to wszystko klei się do kupy, z jakiś powodów musiał odstawić towar, i się przeliczył, nie sądził, nie spodziewał się że aż tak to wpłynie na jego wynik, i dlatego ustawił opener zbyt wysoko i spalił wszystkie 3 podejścia.

Ktoś może powiedzieć że na tych zawodach się po prostu oszczędzał… ale nie, spalił trzecie podejście w siadzie i wyciskaniu.

Kolejna sprawa to fakt że po zawodach umieścił wpis z tym że w 2020r planuje zrobić 500kg w siadzie i total ~1134kg (2500lbs). Przecież nie pisałby rzeczy kompletnie wyssanych z palca, nie pisałby tak gdyby miał jakieś ogromne kontuzje/problemy które nie pozwalają mu trenować.
Ale właśnie musiał zejść z towaru z jakiegoś tam powodu, ale ciągle trenuje i wie że jak wróci na towar to zrobi nowe rekordy.

Oczywiście dowodów nie ma, jak zawsze zresztą, pozostaje gdybanie. Jednakże dawno nie widziałem bardziej przekonującego przypadku.
Czyli wywnioskować z tego można że sterydy dają te ~20% na takim poziomie. Czyli na niższych poziomach pewnie jeszcze więcej, bo paradoksalnie słabszym,gorszym sterydy dają więcej.

Zapraszam do dyskusji.

#strongaf #silownia #mikrokoksy #mirkokoksy #sport